Blog biżuteria - porady, nowości, newsy

   Jak dobrać pierścionek do marynarki?

Jak dobrać pierścionek do marynarki?

 Charakter marynarki sprawia, iż może ona stanowić rodzaj luźnego okrycia wierzchniego noszonego do dżinsów bądź część funkcjonować jako górna część eleganckiego kostiumu. Zależnie od rodzaju marynarki, jej koloru oraz występujących ewentualnie elementów dekoracyjnych w postaci guzików czy lamówki dopasowana do niej biżuteria w postaci pierścionka powinna nosić znamiona klasycznego, artystycznego czy nowoczesnego stylu.
Czytaj dalej
Jak dobrać pierścionek do tuniki?

Jak dobrać pierścionek do tuniki?

   Tunika to rodzaj stroju cieszący się od kilku lat niesłabnącą popularnością, przede wszystkim ze względu na możliwość stworzenia dzięki nim  interesujących zestawów ubrań przeznaczonych zarówno na co dzień, jak też na specjalne okazje.
Czytaj dalej
 Jak dobrać pierścionek do koszuli?

Jak dobrać pierścionek do koszuli?

 Koszule damskie to nie tylko eleganckie rodzaje bluzek noszone do spódnicy ołówkowej, ale również luźniejsze w kroju oraz formie koszule dżinsowe tudzież modele płócienne, zdobione oryginalnymi haftami. Ten rodzaj stroju w połączeniu z odpowiednio dobranym pierścionkiem niejednokrotnie nadaje zdecydowany charakter wybranej stylizacji podkreślając jej specyfikę. Dlatego też warto poświęcić trochę uwagi kwestii dobrania odpowiedniego rodzaju pierścionka do wybranego modelu koszuli.   
Czytaj dalej
Jak dobrać pierścionek do garsonki?

Jak dobrać pierścionek do garsonki?

   Elegancka garsonka stanowi rodzaj stroju przeznaczonego głównie na wyjątkowe okazje na gruncie zawodowym bądź towarzyskim, a w niektórych przypadkach jest stale noszonym kostiumem w ramach zawodowego dress code. Dlatego też zarówno panie często zakładające ten rodzaj stroju, jak również osoby noszące go z okazji różnych uroczystości starają się dopasować do niego różnego rodzaju biżuterię.
Czytaj dalej
 Jak dobrać pierścionek do bolerka?

Jak dobrać pierścionek do bolerka?

        Eleganckie bądź przeznaczone do codziennego noszenia bolerko to rodzaj garderoby pozwalający na wszelkiego rodzaju oryginalne stylizacje, szczególnie w połączeniu z odpowiednio dobraną biżuterią.
Czytaj dalej
Jak dobrać pierścionek do włosów?

Jak dobrać pierścionek do włosów?

      Aczkolwiek rodzaj fryzury i kolor włosów wydają się mieć niewielkie znaczenie w przypadku dopasowania właściwego rodzaju pierścionka, coraz więcej osób zainteresowanych jest tworzeniem stylizacji pod tym właśnie kątem. Dlatego też warto poświęcić kilka słów najlepszemu i dającemu optymalne efekty sposobowi dobrania wielkości i rodzaju pierścionka do określonego typu włosów.
Czytaj dalej
 Jak dobrać pierścionek do bluzki?

Jak dobrać pierścionek do bluzki?

  Pierścionek stanowi rodzaj biżuterii doskonale pasujący do niemal każdego rodzaju bluzki, dlatego też jest jednym z najpopularniejszych, noszonych na co dzień elementów biżuterii. Aby prawidłowo dopasować pierścionek do bluzki należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów gwarantujących stworzenie udanej stylizacji.
Czytaj dalej
Jak dobrać pierścionek do spódnicy?

Jak dobrać pierścionek do spódnicy?

    Wbrew pozorom zestawienie odpowiedniego rodzaju pierścionka oraz spódnicy może być podstawą bardzo pomysłowego i interesującego stroju utrzymanego w stylistyce klasycznej, kobiecej czy sportowej. Szeroki wybór pierścionków różnych stylów, wykonanych z mniej lub bardziej oryginalnych materiałów daje duże możliwości kreacji. Z tego też powodu warto określić spodziewany efekt końcowy danej stylizacji i dostosować do niej wybór odpowiedniego pierścionka.
Czytaj dalej

Jak dobrać pierścionek do sukienki?

    Pierścionki stanowią jeden z najpopularniejszych rodzajów biżuterii noszonych chętnie nawet przez kobiety stroniące od nadmiaru tego rodzaju ozdób. Uniwersalność pierścionków wynika w znacznej mierze z szerokiej gamy wzorów i materiałów, dzięki którym każda kobieta znajdzie model odpowiadający swoim stylistycznym preferencjom.
Czytaj dalej

Jak dobrać wisiorek do tuniki?

  Tunika to szczególnego rodzaju element garderoby, który ze względu na krój czy formę może być noszony na co dzień lub wyjątkowe okazje na gruncie towarzyskim czy zawodowym. Dopasowanie wisiorka do tuniki polega przede wszystkim na podkreśleniu jej stylu, a co za tym idzie stworzenie charakterystycznej dla niego stylizacji.
Czytaj dalej